Najczęstsze pytania

Prezentujemy odpowiedzi na typowe pytania zadawane przez pacjentów, dotyczące specyfiki naszej pracy.

Pytanie: Czy na pierwszą wizytę można przyjść bez aktualnych wyników badań?

Odpowiedź: Można, jednak planując rozpoczęcie indywidualnej dietoterapii należy się liczyć z tym, że aktualne wyniki będą niezbędne. Na pierwszą konsultację warto zabrać ostatnie posiadane wyniki badań i wstrzymać się z ich powtarzaniem, ponieważ dopiero po rozpoznaniu sytuacji zdrowotnej podczas wywiadu, będziemy w stanie wskazać optymalne analizy medyczne, które warto wykonać diagnostycznie i profilaktycznie.


Pytanie: Czy podczas pierwszej wizyty otrzymam dietę?

Odpowiedź: Nie, pierwsza wizyta służy diagnostyce – ocenie zwyczajowego sposobu żywienia wraz ze wskazaniem popełnianych błędów i możliwości ich skorygowania, uzasadnieniu sugerowanych zmian, a także ocenie stanu odżywienia przy pomocy kompleksowych pomiarów antropometrycznych i analizy składu ciała. Podczas konsultacji analizujemy indywidualną sytuację zdrowotną pacjenta, udzielamy porad i wskazówek oraz wnikliwie zbieramy wszystkie informacje niezbędne do opracowania indywidualnej diety. Nie pracujemy na uniwersalnych planach żywieniowych, ponieważ dobrze zdajemy sobie sprawę, że każdy z nas jest inny i aby działać skutecznie, należy odpowiadać na specyficzne potrzeby. Każdą dietę opieramy więc na precyzyjnym bilansie składników odżywczych i opracowujemy indywidualnie w ciągu kilku dni po pierwszej wizycie.


Pytanie: Czy w ofercie Poradni dostępne są suplementy diety?

Odpowiedź: Nie, nasza Poradnia nie jest powiązana osobowo ani kapitałowo z żadną firmą produkującą i dystrybuującą suplementy diety. Odżegnujemy się od praktyk promujących odchudzanie z obowiązkowym zestawem suplementów, które w przeciwieństwie do produktów leczniczych, przed wprowadzeniem na rynek nie wymagają przeprowadzania badań klinicznych dokumentujących ich skuteczność. Ponadto, stosowane na własną rękę, mogą powodować niekorzystne skutki zdrowotne, wchodząc w interakcje z innymi składnikami pożywienia oraz przyjmowanymi lekami. W przypadku diet o niższej wartości energetycznej, w stanach niedoborowych lub zwiększonego zapotrzebowania, sugerujemy skonsultowanie z lekarzem możliwości wprowadzenia standardowych preparatów witaminowo-mineralnych, natomiast stanowczo odradzamy przyjmowanie suplementów diety reklamowanych jako cudowne panaceum na problemy z wagą.


Pytanie: Dlaczego MEDIET?

Odpowiedź: Jako pierwsza poradnia dietetyczna w Olsztynie, działająca od marca 2010 roku, posiadamy ugruntowaną na rynku pozycję i bogate doświadczenie w profesjonalnym doradztwie żywieniowym, poparte solidną wiedzą, potwierdzoną odpowiednim wykształceniem kierunkowym, krajowymi i międzynarodowymi certyfikatami, w tym oficjalnym, uznawanym na całym świecie SCOPE. W naszej pracy stawiamy przede wszystkim na jakość i nieustanny rozwój, cechuje nas zindywidualizowane i przyjazne podejście do Klienta. Poza rzetelnym wsparciem merytorycznym oferujemy pełne zaangażowanie, pozostając do dyspozycji naszych Podopiecznych również poza czasem wyznaczonych wizyt. Na każdym etapie dietoterapii, poza kompleksowym monitorowaniem jej efektów, duży nacisk kładziemy na edukację żywieniową oraz świadome kształtowanie i utrwalanie nowych, prawidłowych nawyków żywieniowych, ponieważ w perspektywie czasu tylko one pozwolą bez wysiłku utrzymać osiągnięte wyniki przez resztę życia. Zależy nam, abyś nie tylko wiedział co i jak jeść, ale przede wszystkim rozumiał dlaczego. Jakość naszej pracy potwierdza jej wysoka skuteczność – wśród osób realizujących nasze zalecenia pod stałą kontrolą, nie znalazła się ani jedna, której starania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Opinie i wyniki udostępnione przez Klientów Poradni, a także zaufanie ze strony współpracujących z nami prestiżowych Partnerów i marek, stanowią najlepszą rekomendację najwyższej jakości naszej pracy.Zarezerwuj wizytę

Rezerwacja telefoniczna:
poniedziałek - piątek w godzinach 9:00 - 19:00
+48 791 0 56789
Kalkulator BMI

Kalkulator BMI

Chcesz dowiedzieć się czy Twoja waga jest
w normie? Nasz kalkulator Ci pomoże!
Dietetyk - Olsztyn
 
MEDIET Poradnia Dietetyczna  |  10-501 Olsztyn, ul. Kościuszki 13 lok. 127  |  telefon: 791 0 56789  |  e-mail: poradnia@mediet.pl

TYLKO U NAS!

Kompleksowa i innowacyjna diagnostyka dietetyczna:

Szczegóły i pełny zakres TUTAJ

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne!

Zapisy pod nr tel. 791 0 56789

PROFILAKTYKA COVID-19

KLIKNIJ