Zespół


 mgr inż. Ewelina Muzińska-Kobus

dietetyk

 

 

 

 

 

 

Dyplomowany dietetyk, absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka w specjalności Żywienie Człowieka Wydziału Nauki o Żywności oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, była praktykantka i magistrantka w Zakładzie Biologicznych Funkcji Żywności Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Członkini Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością i Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, a także certyfikowana specjalistka w dziedzinie otyłości, posiadająca oficjalny międzynarodowy certyfikat SCOPE, akredytowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Otyłością, ekspert portalu abczdrowie.pl . Studia wyższe ukończyła z wyróżnieniem, w gronie 5% najlepszych absolwentów Uniwersytetu. Za wybitne wyniki i osiągnięcia naukowe została nominowana do prestiżowej nagrody firmy Tetra Pak. Od ponad 11 lat, w tym przeszło 9 w MEDIET, efektywnie zajmuje się układaniem indywidualnych jadłospisów dla osób z zaburzeniami masy ciała oraz cierpiących na dietozależne choroby przewlekłe, a także prowadzi prelekcje i szkolenia z zakresu racjonalnego żywienia. W latach 2011-2012 współpracowała z Hotelem SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, gdzie jako współautorka nowatorskiego programu „Dieta & Trening” odpowiadała za dietetyczne poradnictwo indywidualne i grupowe, prowadząc konsultacje, a także spotkania z uczestnikami turnusów odchudzających i rewitalizujących. W 2015 roku, wspólnie z miejscowym klubem fitness, realizowała coroczną akcję „Odchudzamy Olsztyniaków”, a także wspierała dietetycznie drużynę kolarską MTB Olsztyn Team. Nieustannie rozwija się zawodowo, uczestnicząc w licznych krajowych oraz międzynarodowych konferencjach i seminariach branżowych. Pogodna i otwarta pasjonatka profilaktyki żywieniowej i zdrowej kuchni. Prywatnie wielbicielka kotów, literatury faktu i wypoczynku w plenerze.

 

Szkolenia i konferencje:

PsychoDietetyka (Anna Sasin, 2010)

Zasady prawidłowego żywienia i poradnictwa dietetycznego w szpitalach i zakładach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej (Instytut Żywności i Żywienia, 2011)

III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością (2011)

3rd Central European Congress on Obesity (2011)

Various Faces of Obesity – Specialist Certification of Obesity Professional Education (SCOPE) Course (International Association for the Study of Obesity, 2011)

Ogólnopolskie Targi Technologii „Warmińsko-Mazurska Nauka dla Biznesu” – Żywienie człowieka – nauka o człowieku, żywności i zdrowiu (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Centrum Innowacji i Transferu Technologii, 2011)

I Konferencja Naukowa – Wybrane aspekty praktyczne w poradnictwie dietetycznym (Ogólnopolskie Centrum Dietetyki Instytutu Żywności i Żywienia, 2011)

Konferencja na temat celiakii i diety bezglutenowej (Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, 2011)

Konferencja szkoleniowa dla dietetyków „Dieta bezglutenowa 2011” (Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Polskie Towarzystwo Dietetyki, 2011)

Profilaktyka i dietoterapia chorób układu sercowo-naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem hipercholesterolemii (Polskie Towarzystwo Dietetyki, 2013)

II Rajd Nowoczesnej Dietetyki – Dietoterapia pacjenta otyłego. Nowe możliwości leczenia (doc. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska, Kcalmar, Akademia Dietetyki Sportowej i Medkonsulting Tanita, 2016)

Diagnostyka zaburzeń jelitowych (ALAB Laboratoria, 2016)

iGenesis – Nowa generacja badań nutrigenetycznych (DF Medica Polska, 2016)

Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią – certyfikowany kurs zaliczony egzaminem (Euroimmun DNA, Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, prof. dr hab. n. med. Bożena Cukrowska z Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka, 2017)

Hiperurykemia i jej leczenie u pacjentów z wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym (prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski i ALAB Laboratoria, 2017)

Badania laboratoryjne tarczycy – normy i interpretacja, kontrowersje wokół wartości referencyjnych (lek. med. Magdalena Jagiełło i ALAB Laboratoria, 2017)

III Rajd Nowoczesnej Dietetyki – Holistyczna diagnostyka w chorobie Hashimoto: infekcje, ko-infekcje oraz metale ciężkie jako czynniki spustowe (mgr Monika Gackowska, Kcalmar, 2017)

 

Dyplomy i certyfikaty:

 

W mediach:

 

 

Księgarnia psychologiczna SENSUS.pl

Znaczenie psychologicznych i emocjonalnych aspektów żywienia, komentarz po szkoleniu prowadzonym przez Annę Sasin – autorkę książki „Głodne emocje”

 

 

 

 

 

SENSE OF BEAUTY Magazine Nr 2 (24) Lato 2011

Współautorski program „Dieta & Trening” realizowany w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

 

 

 

 

 

 

ELLE Nr 12/2011 (207) GRUDZIEŃ

Artykuł „Małe wielkie zmiany” relacjonujący pobyt czytelniczek w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, w ramach współautorskiego programu „Dieta & Trening”, w którym za indywidualne poradnictwo żywieniowe odpowiada dietetyk Ewelina Muzińska-Kobus

 

 

 

 

 

 

 

 

ELLE Nr 02/2012 (209) LUTY

Artykuł „Stres piękności szkodzi” poświęcony wpływowi napięcia na urodę i metabolizm, w którym ekspertem w kwestiach żywieniowych jest dietetyk Ewelina Muzińska-Kobus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ELLE Nr 04/2012 (211) KWIECIEŃ

Artykuł „Zielona rewolucja” poświęcony modnym dietom koktajlowym oraz ich wpływowi na zdrowie i sylwetkę, konsultowany przez dietetyk Ewelinę Muzińską-Kobus

 

 

 

 

 

 

 

Gazeta Wyborcza (Olsztyn) Nr 202 30. sierpnia 2013

Rozmowa z dietetyk Eweliną Muzińską-Kobus na temat wartości odżywczych ryb i korzyści zdrowotnych z ich spożywania

 

 

 


Gazeta Wyborcza (Olsztyn) Nr 201 29-30. sierpnia 2015

Komentarz dietetyk Eweliny Muzińskiej-Kobus na temat nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, dotyczącej asortymentu produktów spożywczych dopuszczonych do sprzedaży w sklepikach szkolnych

 

 


Jako eksperci występowaliśmy również w mediach lokalnych:Zarezerwuj wizytę

Rezerwacja telefoniczna:
poniedziałek - piątek w godzinach 9:00 - 19:00
+48 791 0 56789
Kalkulator BMI

Kalkulator BMI

Chcesz dowiedzieć się czy Twoja waga jest
w normie? Nasz kalkulator Ci pomoże!
Dietetyk - Olsztyn
 
MEDIET Poradnia Dietetyczna  |  10-501 Olsztyn, ul. Kościuszki 13 lok. 127  |  telefon: 791 0 56789  |  e-mail: poradnia@mediet.pl

TYLKO U NAS!

Kompleksowa i innowacyjna diagnostyka dietetyczna:

Szczegóły i pełny zakres TUTAJ

Zapraszamy na konsultacje dietetyczne!

Zapisy pod nr tel. 791 0 56789